Buddyści też prześladują chrześcijan. „Wyrzucane są całe rodziny, by nie irytować bóstw. Konwertyci są aresztowani”

W krajach Azji o większości buddyjskiej umacnia się chrystianofobia, coraz częściej dochodzi też do otwartych prześladowań. Informuje o tym Open Doors, która wskazuje, że w takich krajach jak Laos, Myanmar, Bhutan i Sri Lanka wyznawcom Chrystusa żyje się coraz trudniej.

Najpopularniejszym zarzutem jest oskarżanie chrześcijan o łamanie harmonii społecznej i niszczenie kultury danego kraju. Konsekwencją tego jest, jak informuje współpracujący z Open Doors pastor z Bhutanu, wyrzucanie całych rodzin ze zdominowanych przez buddystów wiosek, by chrześcijańskie zwyczaje nie irytowały ich bóstw.

W krajach gdzie umacnia się buddyjski nacjonalizm, wyznawcy Chrystusa widziani są jako niszczyciele tożsamości narodowej i kultury.

Wszystko to mocno odbija się na ich codziennym życiu, są marginalizowani i wykluczani z lokalnych społeczności. Dyskryminujący ostracyzm przejawia się m.in. w tym, że buddyści nie chcą kupować od chrześcijan np. węgla drzewnego czy drewna na opał.

– Jeśli nie sprzedamy tych produktów, nie mamy pieniędzy żeby kupić ryż i utrzymać rodziny – mówi pastor z Myanmaru.

Wskazuje, że w szczególnie trudnej sytuacji są konwertyci z buddyzmu.

– Bywają aresztowani i zastraszani przez władze, własne rodziny się ich wypierają, zrywają wszelkie kontakty, a rodzice wydziedziczają nawrócone dzieci – wylicza pastor.

vaticannews.va

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

2 thoughts on “Buddyści też prześladują chrześcijan. „Wyrzucane są całe rodziny, by nie irytować bóstw. Konwertyci są aresztowani”

 • Avatar
  9 września 2020 at 18:01
  Permalink

  Pastor? To chyba nie buddysta. Pastor zwiąany jest z Protestantami chyba więc pisoatole nie róbcie z igły widły ! Zaznaczym że jestem KATOLIKIEM !

  Reply
 • Avatar
  9 września 2020 at 18:03
  Permalink

  Pastor? To chyba nie buddysta. Pastor związany jest z Protestantami chyba więc pisokatole nie róbcie z igły widły ! Zaznaczym że jestem KATOLIKIEM !

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.