Chcą zrobić z abpa Sheena obrońcę pedofilów! „Nie ma żadnych skarg. Informacje niepotwierdzone”

Czcigodny Sługa Boży abp Fulton J. Sheen/fot. Facebook Arcybiskup Fulton J. Sheen

Ciąg dalszy afery z bezprecedensowym przełożeniem beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego abpa Fultona Sheena. Jak się okazuje, nacisk na Stolicę Apostolską wywarła diecezja Rochester w stanie Nowy Jork, którą niegdyś kierował abp Sheen. Pojawiają się zupełnie niepotwierdzone sugestie, że miał tuszować przypadki pedofilii wśród księży.

– Nie ma żadnych skarg przeciw abp. Sheenowi, dotyczących jakiegokolwiek niewłaściwego osobistego postępowania abp. Sheena ani żadnych sugestii w tym zakresie – czytamy w oświadczeniu diecezji Rochester. To jednak władze tej diecezji wywarły nacisk na Stolicę Apostolską, by wstrzymać proces beatyfikacyjny.

Agencja CNA z kolei wskazuje, że trwa postępowanie prokuratora generalnego stanu Nowy Jork. Szykuje on raport na temat pedofilii oraz przypadków jej tuszowania. Bp Salvatore Matano, biskup diecezji Rochester obawia się, że publikacja raportu zbiegłaby się w czasie z beatyfikacją, co miałoby rzekomo wywołać skandal.

Ks. prałat James Kruse zaangażowany w proces beatyfikacyjny w diecezji Preoria powiedział CNA, że chodzi o ks. Gerarda Guli. W 1960 roku złożono na niego skargę w związku z nadużyciami seksualnymi. Skarga dotyczyła jednak osób dorosłych, w dodatku w diecezji Wheeling-Charleston. Trzy lata później poinformowano o tym diecezję Rochester, zaś dopiero kolejne trzy lata później Fulton Sheen został ordynariuszem diecezji.

Według niepotwierdzonych doniesień, miał wyznaczyć ks. Guli zadania duszpasterskie. Nie ma jednak dokumentów, które by to potwierdziły. On sam także zaprzecza, by tak się stało.

Guli w 1989 roku został aresztowany za molestowanie starszej kobiety. Potem przeniesiono go do stanu świeckiego.

dor.org, catholicnewsagency.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.