Co się dzieje z Asią Bibi? Sprzeczne informacje. Czy nie pozwalają jej opuścić Pakistanu?

Asia Bibi z mężem/fot. ilustracyjne/fot. HazteOir.org, CC BY-SA 2.0, Flickr

Mimo formalnego postanowienia sądu, Asia Bibi nie może opuścić Pakistanu. Informację podał obrońca praw człowieka Aman Ullah po rozmowie telefonicznej z 54-letnią chrześcijanką.

Asia Bibi została przetransportowana z dotychczasowego miejsca pobytu koło Islamabadu w okolice Karaczi. Siedzi w zamkniętym pokoju, który otwiera się jedynie na czas spożywania posiłków. Rano i wieczorem ma prawo do rozmów telefonicznych, z którego korzysta, by rozmawiać z córkami. Cały czas towarzyszy jej mąż.

W każdej chwili może jednak dojść do brutalnej napaści. Lud Pakistanu – mimo wyroku sądu – żąda jej głowy. – Nie dostała żadnych wskazówek co do daty wyjazdu. Nie wyjaśniono jej, dlaczego nie może [już teraz] wyjechać – powiedział Ullah.

– Przebywa ze swą rodziną i ma zapewnione niezbędne warunki bezpieczeństwa – poinformował mailem pakistański minister informacji Fawad Chaudhry, pytany o los Asi Bibi. Twierdzi też, że rząd podejmuje wszelkie możliwe środki, by chronić ją i jej rodzinę. – Po zwolnieniu z więzienia jest wolną obywatelką i może pojechać gdziekolwiek w Pakistanie lub zagranicę – twierdził Chaudhry.

Pod koniec stycznia pakistański sąd zadecydował o ostatecznym uniewinnieniu Asi Bibi. Miała dotrzeć do Kanady, jednak informacje te zostały szybko zdementowane.

gosc.pl, kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.