Covid-19 największym zagrożeniem wobec Eucharystii? Ks. Wachowiak wyjaśnia, co jest o wiele gorsze

Znany ksiądz Dominik Chmielewski twierdzi, że choroba Covid-19 jest największym zagrożeniem dla wiary w Eucharystię. Ks. Daniel Wachowiak zwraca uwagę, że to nieprawda, gdyż największym zagrożeniem – co widać niestety po coraz większej liczbie księży czy biskupów – jest „zanikająca wiara w Najświętszy Sakrament”.

Ks. Chmielewski twierdzi, że Covid-19 to „narzędzie szatana, które ma zniszczyć m.in. Eucharystię w Kościele katolickim”. – Zdumiewające, że atak został przypuszczony w Roku Eucharystii. Ten atak przetestował wiarę katolików; kapłanów, biskupów, kardynałów – przekonywał.

Szczególnie w Polsce katolicy lubią upatrywać zagrożeń na zewnątrz, zamiast tam, gdzie faktycznie one są. Ks. Daniel Wachowiak wyjaśnił, czemu w tym przypadku ks. Chmielewski się myli.

– Największym zagrożeniem dla szacunku wobec Eucharystii jest zanikająca wiara w Najświętszy Sakrament, a nie wróg w postaci Covida. Strach przed wirusem obnażył i wsparł słabą oraz nikłą wiarę. Nie ubierajmy naszych teorii w emocjonalne dogmaty – stwierdził kapłan.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.