Czas na islamskie modły na UMK? Młodzież Wszechpolska składa wniosek o czas na „Anioł Pański”

Młodzież Wszechpolska złożyła do rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu prośbę o uwzględnienie w planie zajęć czasu na modlitwę „Anioł Pański”. To odpowiedź na prośbę skierowaną przez zagranicznych studentów o uwzględnienie w planie czasu na islamskie modły.

Od kilku dni głośno jest o prośbie zagranicznych studentów do rektora UMK o wydzielenie czasu oraz miejsca na muzułmańskie modlitwy. Młodzież Wszechpolska – wychodząc zapewne z założenia, że skoro obcy mogą składać taką prośbę, to tym bardziej mogą zrobić to obywatele Polski – złożyła prośbę do rektora uczelni o uwzględnienie w planie także czasu na modlitwę „Anioł Pański” o godz. 12.

– Na pewno słyszeliście o doniesieniach medialnych na temat prośby muzułmańskich studentów o dostosowanie godzin zajęć do pór ich modlitw. W związku z tym, jako działacze Młodzieży Wszechpolskiej oraz katoliccy studenci UMK, wystosowaliśmy list otwarty do Pana Rektora z prośbą o uwzględnienie w planie czasu na „Anioł Pański”, modlitwę, którą o godzinie 12 odmawia cały Kościół rzymskokatolicki w łączności z Ojcem Świętym – czytamy na profilu toruńskiej Młodzieży Wszechpolskiej.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.