Czy było warto? Mimo układu z komunistami chińskimi władze wciąż prześladują Kościół

Flaga Chńskiej RL/fot. ilustracyjne/fot. Dominik Cwikła/Kontrrewolucja.net ⓒ

W Qiqihar w Chinach trwają prześladowania wiernych tzw. podziemnego Kościoła. Policja i służby państwowe przerywają Msze święte i wypędzają wiernych oraz księży. Dzieje się to mimo kontrowersyjnego porozumienia, jakie Watykan zawarł z Pekinem.

W ostatnich miesiącach przedstawiciele różnych służb państwowych wdarli się do siedmiu miejscowych kościołów, przerywając odprawiane tam Msze św. oraz wypędzając księży i wiernych. Miało to miejsce już po 22 września, gdy Watykan podpisał kontrowersyjną umowę z Chinami w ramach której zniesiono ekskomunikę z biskupów należących do Patriotycznego Stowarzyszenia Katolików Chińskich.

Co ciekawe, mieszkańcy Qiqihar mieli dobre relacje z władzami. Dopiero po zawarciu umowy rozpoczęły się prześladowania.

W diecezji Qiqihar w grudniu minionego roku, policja zniszczyła częściowo klasztor i rozpędziła mieszkające tam siostry. Podobnych wydarzeń było w ostatnich miesiącach więcej, Władze dopuszczały się burzenia lub zamykania świątyń uznanych za nielegalne, wypędzania z nich księży i sióstr oraz różnych represji wobec wiernych. Wszystkie te działania wywołują wielkie oburzenie, ale też podziały w Kościele, gdyż niektórzy księża i świeccy ulegają brutalnym naciskom i wstępują do Patriotycznego Stowarzyszenia Katolików Chińskich.

pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.