Czy to już jawna wolta? Kard. Marx nie odpuszcza „drogi synodalnej”. „Rzym to nie Kościół”

Przewodniczący niemieckiego episkopatu kard. Reinhard Marx w ostrych słowach zapowiedział, że „droga synodalna” będzie kontynuowana. Pojawia się nie tylko postulat dopuszczenia kobiet do głosowania na synodach biskupów, ale nawet wyświęcanie ich na „kapłanki”.

Za kilka dni rozpocznie się pierwsze spotkanie Zgromadzenia Synodalnego.

– Nie można oczekiwać, że w ciągu dwóch lat damy w Niemczech odpowiedzi na pytania teologiczne, o których dyskutuje się od pokoleń – powiedział kard. Marx. Dodał, że wiele rzeczy musi się jego zdaniem zmienić.

– Musimy jednak rozpoznać to, co konieczne i możliwe i potem to zrobić. Nie możemy ustępować i pudrować rzeczywistości – dodał kontrowersyjny hierarcha.

– Droga Synodalna nie może skończyć się na niczym. Na jej końcu muszą być możliwe najbardziej jasne skutki lub wyniki głosowania. Jeżeli dwie trzecie biskupów zagłosuje za czymś, co można uregulować u nas w Niemczech, to oczywiście wcielimy to w życie – zapewnił i dodał, że ” Rzym to nie jest Kościół powszechny”, gdyż ten „składa się” z i istnieje w „Kościołach lokalnych”.

Skrytykował także synody biskupie złożone z mężczyzn, które – zdaniem kard. Marxa – są „ponure”.

Zapytany o święcenia kobiet na „kapłanki” przyznał, że „nie wie, w jaki sposób można byłoby przezwyciężyć tak silny znak nauczycielski”, który św. Jan Paweł II zawarł w „Ordinatio sacerdoalis”, jednak „nie uważa dyskusji na ten temat za zamkniętą”.

pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.