Demoniczna grafika na stronie WO szydząca z Maryi. Ordo Iuris zawiadamia prokuraturę

W tekście na stronie „Wysokich Obcasów” pojawiła się grafika Marty Frej szydząca z Matki Bożej. Przypisywane są jej proaborcyjne atrybuty, symbol chuligańskich bojówek oraz buty.

– WO życzy wszystkim kobietom wolności – w Boże Narodzenie i nie tylko – czytamy na grafice. Obok znajduje się postać Maryi, która trzyma czarną parasolkę, na twarzy ma czarną maskę z symbolem czerwonej błyskawicy. Ponadto, w przeciwieństwie do wizerunku Maryi z objawień, która miała bose stopy, co jest nawiązaniem do tego, że miażdży głowę węża, na grafice ma buty.

Grafikę tę wykorzystano w tekście „Życzę nam wszystkim Wolnych Świąt. Wolnych od smutku, beznadziei, depresji” na wysokieobcasy.pl. Czytamy w nim pochwały dla popierającej publicznie przemoc i wandalizm Marty Lempart. Prawo do mordowania dzieci zaś przedstawione jest w nim jako „wolność od opresji, wolność do wyboru”.

– W końcu nawet Matka Boska założyła maseczkę z błyskawicą – na rysunku Marty Frej. Życzę nam wszystkim Wolnych Świąt. Wolnych od smutku, beznadziei, depresji. Spędźmy je, jak możemy i jak chcemy. Wszystkie opcje dozwolone. Najważniejsze, żeby były zdrowe – kończy tekst naczelna portalu Aleksandra Klich. Wszystko to tuż przed Świętami Bożego Narodzenia.

Ordo Iuris zapowiedziało zawiadomienie prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z grafiką. Możliwe, że będą podjęte także inne działania prawne.

– W związku ze skandaliczną grafiką opublikowaną przez @WysokieObcasypl@OrdoIuris kieruje do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienie o przestępstwie z art. 196 KK. Analizowane są również inne kroki prawne, w tym powództwo o zadośćuczynienie przeciwko wydawnictwu i autorce – poinformował na Twitterze Dyrektor Centrum Interwencji Procesowej Ordo Iuris dr Bartosz Lewandowski.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Enable Notifications    OK No thanks