Do tego prowadzi „Kościół otwarty”. „Katoliccy” biskupi poparli decyzję o zamordowaniu Vincenta Lamberta

Vincent Lambert/fot. YouTube/Je soutiens Vincent

Dwóch biskupów katolickich z Francji wraz z imamem, rabinem i dwoma pastorami podpisało deklarację uznającą, że podawanie pokarmu Vincentowi Lambertowi było „uporczywą terapią”, popierając w praktyce zamordowanie człowieka.

– Dzisiaj nasze myśli intensywnie kierują się do tych, którzy opiekowali się panem Lambertem: do lekarzy i zespołu szpitala w Reims, a także prawników i sędziów, którzy byli odpowiedzialni za wyjaśnienie sytuacji pana Lamberta – czytamy w deklaracji.

– Uznajemy bez zastrzeżeń, że do wymiaru godności każdej istoty ludzkiej należy rezygnacja z zabiegów uznanych za niepotrzebne, nieproporcjonalne lub mogących spowodować przedłużenie cierpienia, pod warunkiem, że taka decyzja nie zagraża życiu innych osób – napisano.

W deklaracji napisano też, że „sytuacja Lamberta była jednostkowa”. – Dlatego podejmowane decyzje nie mogą być transponowane wprost do pozornie podobnych przypadków – zaznaczono.

Deklaracja została podpisana przez rabina Amara, imama Bendaouda, pastorów Langloisa i Geoffroya, a także sprawującego swą funkcję od prawie roku arcybiskupa Reims, Erica de Moulins-Beaufort oraz jego biskupa pomocniczego, Bruno Feilleta.

Tommas Scandroglio na stronie „La Nuova Bussola Quotidiana” stwierdza, że „to znak, że dynamika inwolucyjna („zwijania się”) w odniesieniu do niepodlegających negocjacjom wartości, prowadzi do akceptacji eutanazji” i „nie ominęła nawet domu katolickiego”.

– Czyżby według sześciu wyżej wymienionych, w tym dwóch wysokich katolickich hierarchów, zabiegi, które przeszedł biedny Lambert, zostały uznane za uporczywą terapię? Wydaje się, że tak, ponieważ ich serdeczne myśli skierowane są również do lekarzy, którzy zajęli się sprawą Lamberta – zauważa Scandroglio.

– Sprawa Lamberta dowodzi, że Francja nie tylko biegnie z zawrotną prędkością po śliskim zboczu eutanazji, ale rzuciła się już w przepaść słodkiej śmierci – podsumowuje.

pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.