Dolny Śląsk. Donos na policję na księży, którzy błogosławili Najświętszym Sakramentem z samochodu. Powód: niezapięte pasy

Dwóch księży z jednej z legnickich parafii postanowiło objechać ulice z wystawionym przez szyberdach samochodu Najświętszym Sakramentem. Antyklerykałów tak bardzo ubodło to, że księża nadal się nie poddają, że postanowili złożyć absurdalny donos na policję.

Księży wezwano na komendę w związku z donosem o… jeździe bez zapiętych pasów.

– Zgłoszenie dotyczyło dwóch księży, zostali wezwani na komendę. Tłumaczyli, że chcieli w ten sposób dotrzeć do mieszkańców. Zrozumieli swój błąd i wyrazili skruchę. W obu przypadkach zastosowano pouczenie. Policjanci przestrzegli ich, że takie zdarzenie nie może mieć więcej miejsca – powiedziała portalowi TVN24 oficer prasowa legnickiej policji Jagoda Ekiert.

Wcześniej zapowiedź objazdu opublikowano na stronie parafii.

– Kapłani będą udzielać błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na ulicach naszej parafii. Pragniemy dotrzeć do wszystkich mieszkańców, dlatego przemieszczać będziemy się wcześniej samochodem. Trasę przejazdu przedstawiamy poniżej. Możemy przyozdobić na ten czas nasze okna i balkony i sami w nich przebywać oczekując błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Niech Pan Jezus wszystkim nam błogosławi i strzeże. Niech nam okaże miłosierdzie i wspomoże w tym niełatwym czasie – napisano.

TUTAJ znajduje się galeria zdjęć z objazdu.

pch24.pl, trojca.legnica.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.