Efekt Franciszka? W Angielskim kościele przed ołtarzem ustawiono pogańskie bożki. Wierni zapobiegli świętokradztwu i zdyscyplinowali wilka w owczej skórze

Skoro Franciszek ustawił bożka amazońskiego w Watykanie, czemu nie stawiać innych bożków przed ołtarzem w innym kościele? Najwyraźniej ta myśl przyświecała księżom w kościele pw. Męczenników Angielskich w Hornchurch w diecezji Brentwood w Anglii.

Bożki ustawiono przed ołtarzem w kościele. Miały być ozdobą na nabożeństwo, które księża chcieli odprawić na wezwanie Franciszka do „duchowego zjednoczenia” w dniu wczorajszym, by „prosić Boga o pomoc w przezwyciężeniu epidemii koronawirusa”.

Bożki te pochodzą z wierzeń dalekowschodnich. Obok ikony Chrystusa, znalazł się posążek Sziwy, Buddy oraz afrykańska rzeźba.

Cyrkowi miał przewodniczyć ks. Britto Belevendran. Na szczęście wierni stanęli na wysokości zadania i zdyscyplinowali pogardzających Kościołem księży.

Katolicy oskarżyli księdza o synkretyzm, bałwochwalstwo, świętokradztwo oraz herezję indyferentyzmu. Sprawa została nagłośniona na Twitterze. W efekcie, informacja o „nabożeństwie” zniknęła z sieci.

Caroline Farrow, katolicka dziennikarka zwróciła uwagę, że do świętokradztwa miało dojść „w kościele nazwanym na cześć angielskich męczenników, których święto było obchodzone ledwo tydzień temu”.

– Ci księża, zakonnicy i świeccy oddali swoje życie, by ocalić katolicyzm – podkreśliła.

– Farrow zwróciła szczególną uwagę na dziesięciorękiego bożka Sziwę, który jest w hinduizmie bogiem zniszczenia. Ks. Belevendran pochodzi z Indii, więc bez wątpienia zna tę symbolikę. Dziennikarka podkreśliła także odpowiedzialność biskupa diecezji, który powinien mieć świadomość „duchowych niebezpieczeństw” związanych z promowaniem takich wydarzeń. Jej zdaniem konieczne jest tutaj zadośćuczynienie za grzech świętokradztwa – czytamy na pch24.pl.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Enable Notifications    OK No thanks