Episkopat odcina się od katolickiego biskupa? „Nie reprezentuje Kościoła”

Na stronie Episkopatu pojawiła się informacja odcinająca się od wypowiedzi abpa Jana Pawła Lengi. Dotyczy ona „dyskusji na temat wypowiedzi” hierarchy, choć nie wyjaśniono, o jakie konkretnie słowa chodzi.

Abp Jan Paweł Lenga to rzymskokatolicki kapłan. Występuje m.in. w Mediach Narodowych. Jak mało który dziś hierarcha, twardo występuje przeciwko modernizmowi oraz błędnym postawom, które powszechnie widzi się wśród dzisiejszych księży.

Dziś na stronie KEP pojawiła się informacja, z której nie wiadomo wiele, poza tym, że KEP odcina się od arcybiskupa.

– W związku z dyskusją nt. wypowiedzi abp. Jana Pawła Lengi, przypominam, że abp Lenga nigdy nie był i nie jest członkiem Konferencji Episkopatu Polski. Informowałem o tym w kwartalniku Więź (Jesień 2019, 3 [677]). Wypowiedzi abp. Lengi nie można więc w żaden sposób utożsamiać z Konferencją Episkopatu Polski. Nie można ich też traktować jako stanowiska polskich biskupów – powiedział rzecznik Episkopatu, ks. Paweł Rytel-Andrianik.

– Należy wyrazić ubolewanie, że abp Lenga występuje w środkach społecznego przekazu i wprowadza wiernych w błąd. Informuję, że abp Lenga nie reprezentuje Kościoła katolickiego w Polsce – dodał w komunikacie rzecznik.

Nie poinformowano, o jakie godne „ubolewania” wypowiedzi chodzi ani w jaki sposób abp Lenga „wprowadza wiernych w błąd”.

episkopat.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.