Erytrea: Kościołowi zabrano kliniki, teraz rząd zabierze im szkoły

Erytrea/fot. Wikimedia Commons

Po odebraniu Kościołowi placówek medycznych, przyszedł czas na szkoły. Komuniści chcą znacjonalizować placówki edukacyjne prowadzone do tej pory przez Kościół. Zagrożonych jest 150 szkół.

Nacjonalizacji ulec mają wszystkie katolickie szkoły – od podstawówek do szkół wyższych. W niektórych już pojawili się żołnierze, którzy żądali list uczniów i radzili, by nie przeprowadzać rekrutacji na następny rok szkolny.

Agresywne działania komunistycznego rządu Erytrei zaczęły się 12 czerwca. Wówczas do kilku szpitali weszli żołnierze nakazując personelowi opuścić budynek i oddać klucze. Po sprzeciwie załogi, wyrzucili siłą wszystkich świeckich i duchownych.

Katolicy są w Erytrei mniejszością. Kościół jest w rzeczywistości jedyną niezależną instytucją w tym kraju. Od 2001 roku nie wolno mu wydawać żadnych czasopism. Przypuszcza się, że działania rządu mają na celu przejęcie kontroli nad duchowieństwem katolickim. Wcześniej doświadczyła już tego Cerkiew prawosławna. Jej administracja jest pod kontrolą partii, która zabiera ofiary złożone w czasie składek, a księżom płaci pensje.

Kto się temu sprzeciwia, zostaje uwięziony. W ostatnim czasie do więzienia trafiło pięciu ponad 70-letnich mnichów prawosławnych. Patriarcha Asmary, stolicy kraju, od 14 lat przebywa w areszcie domowym.

vaticannews.va

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.