Forum Żydów Polskich przeciwko utożsamianiu sześciobarwnego symbolu LGBT z biblijną tęczą

Albo Forum Żydów Polskich jest homofobiczne, albo ruch LGBT jest antysemicki. Polscy Żydzi wydali oświadczenie, w którym sprzeciwiają się utożsamianiu sześciobarwnego symbolu LGBT z biblijną tęczą. Jak podkreślono, „stoi to w konflikcie kulturowym z tęczą biblijną”.

– Zawsze, gdy powraca „problem z tęczą” (sześciokolorową) symbolizującą współcześnie ruchy gejowskie i pokrewne, pojawiają się głosy, że łączenie symboliki tęczy z symbolami religijnymi (ostatni przypadek: tęczowa aureola umieszczona na obrazie istotnym w polskim katolicyzmie), to pełna zgoda i harmonia, bo tęcza symbolizuje Przymierze z Bogiem. To nie jest uczciwe podejście. Nie ma harmonii pomiędzy symbolem LGBT i symbolem biblijnego Przymierza – napisał na salon24.pl Paweł Jędrzejewski.

Autor przypomina Siedem Przykazań Potomków Noego, wśród których znajduje się „Zakaz niemoralnych stosunków seksualnych „.

– Do niemoralnych stosunków seksualnych, których dotyczy piąte z powyższych przykazań, zaliczany jest każdy stosunek seksualny, jaki nie odbywa się pomiędzy kobietą a mężczyzną – podkreśla.

Oprócz tego Jędrzejewski przypomina, że chrześcijaństwo i judaizm głosiły „całkiem odwrotne hasła” niż ruch LGBT, który przywłaszczył sobie „tęczę”, a raczej jej imitację. Tęcza bowiem ma 7 kolorów, zaś flaga LGBT sześć.

– Hasła, które propagują COFNIĘCIE się do form seksualności z czasów odległych o tysiące lat – prymitywnych i przez ludzkość już dawno odrzuconych – podkreśla Jędrzejewski.

– Dlatego używanie argumentu, że tęcza symbolizująca ruch LGBT jest w jakiś sposób zgodna z symboliką biblijnego Przymierza, jest kłamliwe lub – co najmniej – błędne. Te tęcze pozostają w kulturowym konflikcie – podsumowuje autor.

Wpis z portalu salon24.pl został udostępniony na profilu Forum Żydów Polskich.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.