Franciszek najpierw życzyłby sobie zakazać kary śmierci, a teraz chce znieść karę dożywocia

Franciszek/fot. YouTube/ROME REPORTS in English

Mający zarzuty o herezję kanoniczną Franciszek skrytykował karę dożywotniego pozbawienia wolności. Już wcześniej twierdził, że kara śmierci jest zła.

Do skandalicznej wypowiedzi doszło podczas spotkania ze strażnikami więziennymi w sobotę. – Usuwając błędy z przeszłości, nie możemy przekreślić nadziei na przyszłość. Dożywotnie więzienie nie jest rozwiązaniem problemów, lecz problemem do rozwiązania – powiedział Franciszek.

– Ponieważ jeśli nadzieja jest zamknięta, społeczeństwo nie ma przyszłości. Nigdy nie pozbawiaj nikogo prawa do rozpoczynania od nowa – przekonywał.

Czyżby Franciszkowi marzyła się utopia świata bez więzień? Przypominamy, że ponad rok temu bez żadnego uprzedzenia Kongregacja Doktryny Wiary skierowała list do biskupów informujący o zmianie treści 2267 p. KKK. W praktyce we współczesnym Katechizmie możemy teraz przeczytać, że kara śmierci jest zła sama z siebie bez żadnych wyjątków. Argumentem za tym przemawiającym jest myślenie życzeniowe, że ludzkość na całym świecie posiada narzędzia umożliwiające skuteczną separację przestępców od społeczeństwa.

Przypominamy, że wobec Franciszka wystosowane zostały zarzuty herezji kanonicznej. Więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ.

catholicherald.co.uk, kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.