Franciszek nie pozwala ludziom ucałować pierścienia. A jak zachowywali się wcześniejsi papieże? (WIDEO)

W sieci pojawiło się nagranie ze spotkania z papieżem. Franciszek postanowił stanowczo zabraniać ucałowania pierścienia. W ten sposób ludzie okazują szacunek zarówno dla samego sprawującego ten urząd, ale i dla godności papieskiej.

Niestety, również w tym przypadku Franciszek postanowił „zrobić po swojemu” ignorując wiekową tradycję Kościoła. Nagranie na Twitterze zostało podane dalej 11 tys. razy w ciągu doby.

Wielu internautów wyraziło dezaprobatę wobec takiego zachowania. – Czy potraficie wyobrazić sobie oszołomienie i pustkę, jaką pozostawił tym ludziom po spotkaniu? To nie tylko odrzucenie pocałunku pierścienia, lecz również ukłonu czy przyklęknięcia – zauważa Matt Miller.

Z kolei Katherine Letellier stwierdza, że „byłaby załamana, gdyby ojciec święty zabrał jej w taki sposób dłoń”. – Ojciec Benedykt [XVI – red.] uśmiechnął się do mnie i złapał kontakt wzrokowy, gdy byłam studentką na uniwersytecie w Rzymie. To było wyjątkowe i jest dla mnie ważne w pamięci – wspomina.

Z kolei najmocniejsze porównanie ukazał DiwoLA. Zmontował zachowanie Franciszka ze św. Janem Pawłem II.

Osoby piastujące ważne stanowiska, szczególnie papieża, muszą pamiętać, że sprawują niezwykle ważne funkcje. Nie mają moralnego prawa do zmiany obyczajów według własnego „widzimisię”. Franciszek bowiem jako papież powinien dbać o powagę sprawowanej przez siebie funkcji.

Niestety, od jakiegoś czasu forsuje własną, alternatywną wersję zachowania…

twitter.com, kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.