Franciszek: Pandemia koronawirusa to odpowiedź natury na ignorowanie przez ludzi kryzysu klimatycznego. „W posoborowiu Bóg karać nie może, ale natura już tak”

Franciszek przekonuje, że pandemia koronawirusa to „reakcja natury” na ludzi ignorujących „obecny ekologiczny kryzys”. Pomijając istną personifikację tego, co nazywamy naturą, biskup Rzymu wpisuje się w narrację o tym, jaki to człowiek jest straszny i rzekomo ma duży wpływ na klimat.

Wypowiedź padła w przeprowadzonym drogą e-mailową wywiadzie dla „The Tablet and Commonwealth”.

– Nie zareagowaliśmy na częściowe katastrofy. Kto teraz mówi o pożarach w Australii, czy pamięta, że ​​18 miesięcy temu łódź mogła przepłynąć Biegun Północny, ponieważ wszystkie lodowce stopiły się? Kto teraz mówi o powodziach? – przekonywał Franciszek.

– Nie wiem, czy to zemsta natury, ale z pewnością są to reakcje natury – dodał.

– Wygląda na to, że w tzw. posoborowiu Pan Bóg karać nie może, ale natura już tak. A może to zemsta Pachamamy? – skomentował na Twitterze profil „I komu to przeszkadzało?”.

cnn.com, twitter.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

One thought on “Franciszek: Pandemia koronawirusa to odpowiedź natury na ignorowanie przez ludzi kryzysu klimatycznego. „W posoborowiu Bóg karać nie może, ale natura już tak”

  • Avatar
    12 kwietnia 2020 at 16:25
    Permalink

    Byloby uczciwie , jakbyscie zacytowali pelne pytanie i pelna odpowiedz papieza Franciszka na temat , ze „Pandemia koronawirusa to odpowiedź natury „.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.