Franciszek poparł akcję „ewangelizacyjną” anglikańskich heretyków (WIDEO)

Franciszek, któremu grupa teologów postawiła oficjalnie zarzut herezji kanonicznej, dołączył do akcji „ewangelizacyjnej” prymasa anglikanów. Skierował z tej okazji przesłanie „o mocy Ducha Świętego”.

Anglikański „arcybiskup” na początku kwietnia wizytował w Watykanie w ramach rekolekcji dla polityków Sudanu Południowego. Zachęcił wówczas Franciszka, by skierował kilka słów do uczestników zainicjowanej przez niego akcji „ewangelizacyjnej”.

Franciszek się zgodził.

– Przyjdź Duchu Święty. Takie jest wołanie wszystkich chrześcijan w dzień Pięćdziesiątnicy – mówi na nagraniu Franciszek.

– Przyjdź Duchu Święty, obietnico Ojca i Syna, przyjdź i poszerz trochę nasze serca. Wszyscy mamy ten problem, że nasze serca stają się coraz bardziej ciasne, coraz mniejsze i bardziej zamknięte. Sami nie poradzimy sobie z tym problemem. Tylko Duch Święty może nam pomóc. A zatem przyjdź Duchu Święty. A z Jezusem modlimy się: Przyjdź królestwo Twoje, królestwo Ojca, które Jezus przyszedł nam głosić. Wam zaś wszystkim, bracia i siostry, wraz z mym bratem Justinem Welby, chcemy powiedzieć, że towarzyszymy wam w tej modlitwie: Przyjdź Królestwo Twoje – kontynuuje.

Przypominamy, że grupa duchownych i świeckich teologów wysłała list do Kolegium Biskupów, w którym stawiają Franciszkowi zarzuty o kanoniczną herezję. Proszą też biskupów, by „podjęli konieczne kroki mające na celu rozwiązanie niezwykle ważnego problemu jakim jest papież-heretyk”.

Szersza informacja na ten temat oraz link do przetłumaczonego całego listu teologów znajduje się pod tym linkiem.

vaticannews.va, kontrrewolucja.net, youtube.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

One thought on “Franciszek poparł akcję „ewangelizacyjną” anglikańskich heretyków (WIDEO)

  • Avatar
    21 maja 2019 at 09:01
    Permalink

    Kwestię papieża heretyka rozwiązał już św. Robert Bellarmin: „Papież, będący jawnym heretykiem automatycznie (per se) przestaje być papieżem i głową Kościoła, jako że natychmiast przestaje być chrześcijaninem oraz członkiem Kościoła. Z tego powodu może on być sądzony i ukarany przez Kościół. Jest to zgodne z nauką wszystkich Ojców [Kościoła], którzy nauczali, że jawni heretycy natychmiast tracą wszelką jurysdykcję” (De Romano Pontifice, II, 30. Tak Bergoglio jest heretykiem i tym samym nie może być papieżem.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.