Francja chce zamknąć usta Kościołowi na temat homoseksualizmu

Francuski parlament chce przepchnąć ustawę, która w praktyce zakaże Kościołowi głoszenia nauki na temat homoseksualizmu. Może to nawet zdelegalizować nauczanie w trakcie spowiedzi.

Sześciobarwny sztandar/Fot. Pixabay
Sześciobarwny sztandar/Fot. ilustracyjne/fot. Pixabay

– Kiedy ktoś sugeruje osobom homoseksualnym życie w czystości, to mówi im tym samym, że ich czyny nie są dobre. A to jest już przemoc psychologiczna – powiedziała cytowana przez „Famille Chrétienne” Laurence Vanceunebrock-Mialon, jedna z inicjatorek projektu, nad którym obecnie debatuje francuski parlament.

Ustawa ma zakazywać prowadzenia terapii mających za cel zmianę orientacji seksualnej. Jak jednak zaznacza Radio Watykańskie, „w praktyce zakazem ma być objęte również skłanianie homoseksualistów do powstrzymywania się od pożycia płciowego, a na tym polega dziś misja Kościoła w tym środowisku”.

Ks. Benoist de Sineta, wikariusz generalny paryskiej archidiecezji stwierdza, że nowe przepisy „są absurdalne”. – Jeśli bowiem zachęcanie homoseksualistów do życia w czystości jest przejawem przemocy psychologicznej, to to samo trzeba by powiedzieć o zachowaniu spowiednika, który w konfesjonale przekonuje żonatego mężczyznę, by nie zdradzał swej żony. W ten sposób trzeba by skończyć z wszelkim duszpasterstwem – tłumaczy kapłan.

Jeśli projekt zostanie przyjęty, nowe prawo nałoży kary za jego złamanie w postaci 2 lat więzienia i 30 tys. euro grzywny.

vaticannews.va

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.