Generał jezuitów znowu głosi herezję, że szatan nie jest osobą

O. Arturo Sosa SJ/fot. YouTube/Vatican News – Español

– Diabeł istnieje jako uosobienie zła w różnych strukturach, ale nie w osobach, ponieważ sam nie jest osobą, jest sposobem działania zła. Nie jest taką osobą jak człowiek. To sposób, w jaki zło chce być obecne w ludzkim życiu – powiedział o. Arturo Sosa, generał zakonu jezuitów. To z tego zgromadzenia wywodzi się wybrany w konklawe na papieża Franciszek, który otrzymał zarzuty herezji kanonicznej.

Przełożony jezuitów wypowiedział tę herezję w środę. Wypowiedź została opublikowana we włoskim „Tempi”. Dziennikarz zapytał Sosę, czy diabeł istnieje, na co ten odpowiedział, że „na różne sposoby”.

– Trzeba zrozumieć elementy kulturowe, aby odnieść się do tej osobowości. W języku św. Ignacego to zły duch prowadzi nas do robienia rzeczy, które są przeciwne Duchowi Bożemu – powiedział o. Sosa.

– Diabeł istnieje jako uosobienie zła w różnych strukturach, ale nie w osobach, ponieważ sam nie jest osobą, jest sposobem działania zła. Nie jest taką osobą jak człowiek. To sposób, w jaki zło chce być obecne w ludzkim życiu – twierdził generał jezuitów.

– Dobro i zło pozostają w nieustannej wojnie w ludzkim sumieniu i wiemy, jak odróżnić jedno od drugiego. Rozpoznajemy, że Bóg jest dobry, w pełni dobry. Symbole są częścią rzeczywistości, a diabeł istnieje jako rzeczywistość symboliczna, nie jako rzeczywistość osobowa – przekonywał dalej.

To nie pierwsza tak jawna herezja ze strony przełożonego jezuitów. Już dwa lata temu w rozmowie z „El Mundo” odmawiał osobowości demonowi. – Stworzyliśmy symboliczne postacie, takie jak diabeł, aby opisać, czym jest zło – przekonywał wówczas. Rzecznik generała jezuitów zareagował wówczas stwierdzeniem, że „jak wszyscy katolicy, ojciec Sosa uczy i wyznaje taką samą wiarę, jak Kościół”. – Nie podziela innego zestawu wierzeń niż ten, który zawiera doktryna Kościoła katolickiego – twierdził rzecznik o. Sosy.

Z zakonu jezuitów wywodzi się Franciszek. Przypominamy, że obecny biskup Rzymu otrzymał oskarżenia o herezję kanoniczną.

deon.pl, kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.