Godek: Socjalizm to nie chrześcijaństwo

Kaja Godek wyjaśniła publicznie, czemu nie poszła walczyć o życie w sferze politycznej z Markiem Jurkiem, lecz Konfederacją. Oprócz tego zwróciła uwagę na fakt, że chadecja ma jasno socjalistyczne zapędy, co jest wyraźnie sprzeczne z nauczaniem Kościoła.

Kaja Godek dołącza do prawicowej koalicji/fot. Twitter Zuzanna Dąbrowska

Pora napisać wprost i rozwiać wątpliwości: weszliśmy do @KONFEDERACJA_, a nie @Prawica_Rz, bo pewne rzeczy widzieliśmy już wiele tygodni temu. Prolife w rejonach około PiS (a tym jest dziś K’15) nic nie osiągnie – napisała na Twitterze Kaja Godek.

– Ludzie pytają, dlaczego prolajferzy nie poszli do wyborów z Prawicą i M.Jurkiem. Otóż od początku było widać, że nie będzie to silny projekt i będzie: a. katastrofa organizacyjna lub b. spacyfikowanie przez PiS lub około PiS. I jest – stwierdziła założycielka Fundacji Życie i Rodzina. Podała też mocny przykład podejścia do gospodarki przez chadecję.

– Rozmawiam z człowiekiem związanym z Ruchem Prawdziwa Europa i zeszło na to, że Polska jest biedna. No i jaka rada na to? Ano taka, że mój rozmówca zaprasza mnie do prac nad ustawą podnoszącą płacę minimalną. No, ręce opadają – napisała Kaja Godek. – Socjalizm to nie chrześcijaństwo – podkreśliła obrończyni życia.

– W ogóle mam wrażenie, że jest jakiś gigantyczny problem z 7. i 10. Przykazaniem. O ile co do realizacji 5. Przykazania najczęściej dyskutujemy JAK, to nie ma przekonania, czy „nie kradnij” i „nie pożądaj rzeczy bliźniego” w ogóle powinny obowiązywać – stwierdziła Godek.

Przypominamy, że start z listy Kukiz’15 części działaczy partii Prawica Rp to już trzecie środowisko „niezależnej prawicy” budowane przez europosła Jurka w tej kampanii. Wcześniej miał iść z ruchem Prawdziwa Europa Mirosława Piotrowskiego, zaś jeszcze wcześniej z Markiem Jakubiakiem i Federacją dla Rzeczpospolitej.

twitter.com, nczas.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.