Hinduistyczna bojówka zaatakowała szkołę jezuitów

Stan Jharkhand w Indiach/fot. TUBS/CC BY-SA 3.0/Wikimedia Commons

We wschodnich Indiach stanie Jharkhand grupa około pół tysiąca hinduistycznych bojówkarzy zaatakowała prowadzoną przez jezuitów szkołę im. św. Jana Berchmansa. Z powodu zniszczeń placówka została zamknięta. Policja i lokalne władze nie robią nic, by namierzyć i ukarać winnych.

Sekretarz szkoły, ks. Thomas Kuzhively powiedział, że do napadu doszło po sprzeczce między uczniami. Grupa napastników wtargnęła z kijami, łańcuchami, narzędziami metalowymi, nożami i pistoletami. Na terenie internatu poważnie zranili dwóch uczniów.

Potem blokowali przejazd karetkom. Uniemożliwiło to sprawny przejazd z rannymi do szpitala. Udało się to zrobić dopiero pod eskortą policji.

Podczas napadu molestowano też uczennice i żeński personel szkoły.

– W wyniku ataku zostały wybite szyby w oknach, zniszczono dekoracje, urządzenia elektryczne, pojemniki na odpady, oraz system nagłośnieniowy. Po zdewastowaniu szkoły, tłum dokonał aktów wandalizmu także w internacie. Zabrano pieniądze przechowywane w kasetach oraz telefony komórkowe – podaje Radio Watykańskie.

Policjanci próbowali powstrzymać agresorów. Nie udało się jednak zrobić tego skutecznie. Funkcjonariusze zostali obrzuceni kamieniami. Jeden z samochodów policyjnych został wywrócony.

Grupa rozbiegła się dopiero po czterech godzinach.

Szkoła złożyła doniesienie ze wskazaniem na 26 uczniów przewodzących napastnikom. Straty wyliczono na 1,5 mln rupii (ponad 80 tys. zł).

vaticannews.va

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.