Irlandzcy biskupi wzywają do sprzeciwu przeciwko zbrodniczemu prawu

Figura św. Patryka/fot. Albert Bridge, CC BY-SA 2.0, Wikimedia Commons

Biskupi Irlandii wzywają do przeciwstawiania się nowemu prawu, które pozwala mordować na życzenie nienarodzone dzieci do 12 tygodnia ciąży. Weszło ono w życie od nowego roku.

– Musimy nadal wzywać i pracować pilnie nad jego ograniczeniem i uchyleniem – powiedział przewodniczący irlandzkiego episkopatu Abp Eamon Martin. Dodał również, że prawo nie chroniące życia zarówno matki jak i dziecka „nie ma żadnej siły moralnej” i należy stawiać mu opór.

– Współudział w aborcji poprzez wspieranie jej bezpośrednio lub pośrednio, zarówno jako akt indywidualny, czy w formie polityki społecznej, zawsze pozostaje poważnym złem. Nie można popierać tego prawa z czystym sumieniem – podkreślił prymas Irlandii.

Z kolei bp Eplhin, Kevin Doran podczas noworocznej homilii ocenił, że politycy, którzy wsparli legalne dzieciobójstwo „wybrali pozycję, która w sposób jasny wyklucza z komunii z Kościołem”.

Bp Leahy skrytykował także ograniczenie praw pracowników medycznych do wolności w odmówieniu w braniu udziału w dzieciobójstwie. – Zmuszanie kogokolwiek do brania udziału w aborcji sprzeciwia się głębszym wymaganiom naszego człowieczeństwa – zauważył.

Szkoda, że polscy biskupi nie biorą przykładu z irlandzkich w tej fundamentalnej sprawie.

vaticannews.va

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.