Asia Bibi na celowniku islamistów

foto: twitter.com/CitizenGO
foto: twitter.com/CitizenGO

Pakistańscy Islamiści planują zabić Asię Bibi, chrześcijankę skazaną na śmierć za rzekome bluźnierstwa przeciw islamowi. Raporty pakistańskich służb bezpieczeństwa informują, że fundamentaliści przygotowują zamach na kobietę.

Sprawa Bibi została ponownie nagłośniona po wypowiedzi muftiego z Islamabadu, który za zabicie kobiety otwarcie zaoferował 50 mln pakistańskich rupii. W 2015 r. Sąd Najwyższy zdecydował o oddaleniu wyroku śmierci dla Bibi i przejął sprawę do rozpoznania. Asia Bibi jest przetrzymywana w więzieniu już od 2009 r.  – teraz już również ze względów bezpieczeństwa, ponieważ obawia się samosądu. Kobieta sama przygotowuje sobie posiłki, ponieważ boi się otrucia. Jedyną osobą, z którą może się widywać, jest jej mąż.

Jak wynika ze słów adwokata Bibi, w rodzimym Pakistanie jest ona wciąż narażona jest na ataki ze strony fundamentalistów. Społeczność muzułmańska domaga się natychmiastowego wykonania wyroku śmierci na kobiecie i zignorowania apeli z całego świata z prośbą o jej uniewinnienie. Obecnie Bibi czeka na ponowne rozpatrzenie wyroku przez pakistański sąd (TUTAJ).

 Mas/niezalezna.pl

 

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.