Islamiści w Nigerii spalili żywcem dwoje chrześcijan, wioskę złupili i zniszczyli

Dwoje chrześcijan zostało spalonych żywcem w zeszły piątek w nigeryjskiej wiosce Manyi-Mashin, w regionie Kaduna. Od stycznia do maja islamscy bandyci z plemienia Fulani zabili przynajmniej 470 chrześcijan.

Dwójka chrześcijan nie zdążyła uciec przed atakiem islamskiej bandy ludu Fulani na nigeryjską wioskę w regionie Kaduna. Zostali spaleni żywcem w swoich domach; 62-letnia Cecylia Ishaya, matka sześciu synów oraz 56-letni Iliya Sunday, który miał ośmioro dzieci. Islamscy bojownicy spali wszystkie budynki mieszkalne, rabując z nich wszystko, co mogło mieć jakąkolwiek wartość, jak relacjonuje Sahara Reporters.

Zaledwie kilka dni wcześniej, 8 września, dwóch studentów zostało zaatakowanych toporami i maczetami niedaleko tamtejszej wioski. Jeden z nich zginął na miejscu.

Według raportu opublikowanego 15 maja przez International Society for Civil Liberties and the Rule of Law, od początku 2020 roku dżihadyści zabili już 620 chrześcijan, w tym 470 zabójstw dokonało samo plemię Fulani. Poza tym setki wyznawców Chrystusa znajduje się w rękach Boko Haram, islamskiej organizacji militarno-terrorsytycznej, choćby Leah Sharibu czy Grace Taku, kobiety, które nie chciały przejść na islam.

vaticannews.va

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.