Islamiści zamordowali księdza i wiernych w trakcie Mszy św.

W wyniku ataku na kościół w Dablo w Burkina Faso zginęło sześć osób w tym ksiądz, który odprawiał właśnie Mszę świętą. Napastnicy to islamiści.

Krzyż/fot. ilustacyjne/fot. YouTube/Tom Preuße

Głównym celem ataku był 34-letni ks. Simeon Yampa. W diecezji Kaya odpowiadał za tzw. dialog międzyreligijny. Na początku Mszy św. islamiści wtargnęli do kościoła strzelając. Kapłan został schwytany i zabity.

Pozostałym wiernym napastnicy kazali się położyć i wybrali pięć osób, które po prostu zastrzelili. Następnie podpalili kościół, pobliski sklep i bar. Splądrowali też znajdujący się w pobliżu ośrodek zdrowia.

To nie pierwszy atak w tym regionie. W lutym muzułmanie zamordowali 72-letniego hiszpańskiego misjonarza, o. Antonio Cesara Fernandeza. Pracował w Burkina Faso „od dziecięcioleci”. Z kolei trzy miesiące temu porwano ks. Joëla Yougbare. Od tamtej pory nie ma na jego temat żadnych wieści.

– Nasza diecezja przechodzi czas wielkiej próby. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo w regionie sytuacja jest naprawdę bardzo, ale to bardzo niepewna. Jednak nigdy wcześniej nie doświadczyliśmy tak poważnego ataku na wspólnotę katolicką. Po raz pierwszy u nas terroryści weszli do kościoła i pozabijali w nim ludzi – powiedział Radiu Watykańskiemu bp Théophile Nare, ordynariusz diecezji Kaya.

– W mieście panuje panika. Wiemy, że służby bezpieczeństwa czuwają nad nami, ale czujemy się niepewnie. Jest duże rozgoryczenie, ten zamach nas bardzo dotknął. Ja jestem tu biskupem dopiero od dwóch miesięcy. Wiedziałem, że w regionie nie ma bezpieczeństwa, ale nie spodziewałem się jednak czegoś takiego. Tak jak wszyscy wierni i kapłani jestem w szoku – dodał biskup.

W Burkina Faso coraz prężniej działają ugrupowania dżihadystyczne. Ostatnio znacząco rosną one w siłę dzięki wsparciu ze strony islamistów z sąsiedniego Mali i Nigru oraz pobliskiej Nigerii.

vaticannews.va

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.