Jak podać Komunię Świętą „na rękę” by drobinki nie spadły na ziemię? Eksperyment „czarnej rękawiczki” pokazuje jasno, że to niemal niemożliwe (WIDEO)

W marcu na kanale True Faith Talks pojawiło się krótkie wideo, na którym mężczyzna, używając niekonsekrowanych hostii, pokazuje, ile drobnych cząstek pozostaje po położeniu komunikantu na dłoni. Szczególnie widać to, gdy nałoży się czarną rękawiczkę.

W opisie filmu czytamy, że „każda dostrzegalna cząstka Eucharystii to Jezus”. Wspomniano także postanowienie z Soboru Trydenckiego, gdzie orzeczono, że „jeśli ktoś zaprzecza, że w czcigodnym sakramencie Eucharystii cały Chrystus jest zawarty pod każdą postacią i pod każdą częścią każdego rodzaju, gdy są oddzielone, niech będzie wyklęty”.

W materiale mężczyzna używa niekonsekrowanych hostii, by pokazać, że po położeniu komunikantu na dłoni pozostaje wiele drobnych fragmentów. Masowe przyjmowanie „na rękę” Komunii Świętej sprawia i dostrzegalny wszędzie brak dbałości sprawia, że drobinki te spadają na podłogę, potem zaś depczą je ludzie.

O tym, na czym polega właściwy sposób przyjmowania Komunii Świętej „na rękę” wspominaliśmy TUTAJ. Przypominamy także, że najgodniejszą postawą jest postawa klęcząca i do ust.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.