Jezuicki deon.pl atakuje Radio Maryja. Oburza ich, że katolickie radio naucza o seksie w nieliberalny sposób

Wilk w owczej skórze/fot. pixabay

Znany z szerzenia modernizmu i ocierania się o jawne herezje portal deon.pl opublikował tekst atakujący Radio Maryja za rekolekcje małżeńskie. Przekonują, że prowadzący nauki „jak ognia unikają słowa seks”.

Nieznana szerzej Angelika Szelągowska-Mironiuk napisała tekst „Katolicki »sex ed« w Radiu Maryja”, który opublikował jezuicki portal deon.pl. Atakuje ona audycję „Jak być dobrą żoną w sypialni”, która miała miejsce wieczorem 11 grudnia w Radiu Maryja.

– Informacja, że ojciec Rydzyk na urodzinach swojej rozgłośni rozdawał kontrowersyjny poradnik „Kształcenie charakteru” (pochodzący zresztą z 1946 roku), mający edukować w zakresie wiedzy o seksie, rozeszła się po internetach lotem błyskawicy. Jeden z portali rozrywkowych podsumował to posunięcie Ojca Dyrektora tak, że widocznie “chciałby on mieć swój Sex ed, ale nie jest jak Anja Rubik” – napisała autorka.

Oprócz tego twierdzi, że rozpowszechniano „książkę, której nie można uznać za fachową”. Nie przytacza przy tym żadnych argumentów, a jedynie w sposób charakterystyczny dla współczesnego środowiska jezuickiego potępia i nakazuje czytelnikowi przyjąć swój punkt widzenia „bo tak”.

– Niedawno na antenie Radia Maryja mieliśmy możliwość wysłuchać audycji o seksie, zatytułowanej „Jak być dobrą żoną w sypialni”. A tego, co zostało usłyszane, w żaden sposób nie da się odsłyszeć – lamentuje Szelągowska-Mironiuk.

– Czy da się mówić o seksie, unikając jak ognia słowa „seks”? Prowadzący audycję „Jak być dobrą żoną…” podjęli tego rodzaju próbę. Zarówno Danuta i Piotr Sobolowie, jak i ks. Marcin Różański, mówili o „akcie małżeńskim” czy „miłości erotycznej”. Niby nic wielkiego, ale osobiście uważam, że jeśli ktoś decyduje się na prowadzenie audycji na określony temat, to nie powinien traktować słowa „seks” jak zakazanego wyrazu – oburza się autorka.

Oprócz tego Angelika Szelągowska-Mironiuk – jak sama pisze – „chciałaby wierzyć”, że prowadzącymi nie kierował „irracjonalny lęk przed mówieniem o seksualności wprost”. Oprócz tego autorkę na rzekomo katolickim portalu razi, że… podkreślano w audycji odmienne role płciowe! – Jeszcze bardziej druzgocące jest to, że znaczna część spośród wypowiedzi osób prowadzących była powtarzaniem stereotypów płciowych, co przecież zawsze, ale to zawsze jest krzywdzące – płciowa mitologia nie ma prawa występować jako „zamiennik” rzetelnej wiedzy – przekonuje Szelągowska-Mironiuk.

Oprócz tego potępia katolicki patriarchat w małżeństwie oburzając się na słowa, że „małżeństwo jest zgodne, gdy mąż panuje nad żoną, a żona nad sobą”.

Warto odnotować, że zbliża się kolejna audycja na ten temat, którą poprowadzi dr Jacek Pulikowski. Audycja „Jak być dobrym mężem w sypialni” będzie puszczana w Radiu Maryja 19 lutego o godz. 21.30.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.