Kanadyjski arcybiskup o tzw. edukacji seksualnej: To agresja wobec dzieci

Abp Montrealu, ks. Christian Lépine/fot. Peter Potrowl, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

Kościół katolicki w Montrealu wezwał rodziców do sprzeciwu wobec deprawacji wobec ich dzieci na lekcjach tzw. edukacji seksualnej. Abp Christian Lépine zachęca, by rodzice zabierali dzieci z tych zajęć.

Arcybiskup Montrealu, Christian Lépine zachęca rodziców do zabierania dzieci z lekcji tzw. edukacji seksualnej. Wzywa też, by o sprawie seksualności uczono zgodnie z wolą rodziców i z poszanowaniem dla naturalnego poczucia wstydu w tej kwestii.

W Quebeku lekcje tzw. edukacji seksualnej są obowiązkowe. Ministerstwo edukacji pozwala na zwalnianie z zajęć wyłącznie w przypadku molestowania seksualnego. Kościół zachęca, by wykorzystać tę furtkę do aktu obywatelskiego nieposłuszeństwa.

Archidiecezja Montrealu przygotowała alternatywny podręcznik wychowania seksualnego, w którym obecne są te same tematy, co w programie oficjalnym. Podejmuje je jednak w niezideologizowany sposób oraz przedstawia z punktu widzenia chrześcijańskiej antropologii.

Eksperci chrześcijańscy oceniają, że obecny program lekcji tzw. edukacji seksualnej w Kanadzie to „forma agresji seksualnej”.

gosc.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.