Kapłan przytacza fragment komunikatu KEP ws. wyborów. PiS się wścieknie

Ks. Robert Wawer SJ, który już wcześniej stwierdził, że Konfederacja jako jedyna ma jasne stanowisko w sprawie obrony życia spośród ogólnopolskich komitetów startujących w tych wyborach, podał dalej stanowisko KEP dotyczące wyborów. Przypomniano w nim, że katolicy „nie mogą wspierać programów, które promują aborcję”.

Ks. Robert Wawer SJ/fot. YT Rycerze Jana Pawła II

– Gorąco zachęcam, aby zapoznać się przynajmniej z tym fragmentem dzisiejszego koumnikatu Episkopatu dotyczącego nadchodzących #wybory2019 – napisał na Twitterze ks. Robert Wawer SJ.

– Fundamentalne zasady etyczne – ze względu na ich naturę i rolę, jaką pełnią w życiu społecznym – nie mogą być przedmiotem „negocjacji”. Jak to wielokrotnie przypominali papieże, m.in. św. Jan Paweł II, a ostatnio Papież Franciszek, katolicy powinni popierać programy broniące prawa do życia od poczęcia do naturalnej śmierci, gwarantujące prawną definicję małżeństwa jako trwałego związku jednego mężczyzny i jednej kobiety, promujące politykę rodzinną, wspierające dzietność, gwarantujące prawo rodziców do wychowania własnego potomstwa zgodnie z wyznawaną wiarą i moralnymi przekonaniami – czytamy w załączonym fragmencie komunikatu KEP.

– W związku z tym katolicy nie mogą wspierać programów, które promują aborcję, starają się przedefiniować instytucję małżeństwa, usiłują ograniczyć prawa rodziców w zakresie odpowiedzialności za wychowanie ich dzieci, propagują demoralizację dzieci i młodzieży. Nie mogą się decydować na wybór kandydata, który wyraża poglądy budzące zastrzeżenia z punktu widzenia moralnego oraz ryzykowne z punktu widzenia politycznego – dodano.

Pełna treść komunikatu KEP znajduje się TUTAJ.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

One thought on “Kapłan przytacza fragment komunikatu KEP ws. wyborów. PiS się wścieknie

  • Avatar
    10 października 2019 at 02:15
    Permalink

    Krótka piłka nie głosujemy na partie konie zbroje itd tylko opowiadamy się za prawda a ona nie leży po środku tylko jest tam gdzie być powinna. Sumując PiS chce kompromisu w sprawie aborcji , inne partie PO , Wiosna , SLD chcą aborcji więc nie masz wyboru albo wybierzesz grzech, którym jest poparcie mordu na dzieciach nienarodzonych. Czas się obudzić to nie od polityków zależy jutro !

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.