Kapłan został zamordowany, jego ciało spalone, a wioskę zrównano z ziemią. Kolejny napad islamistów w Nigerii

Ks. Ferdinand Fanen został zamordowany przez islamską bandę, która napadła na nigeryjską wioskę przed Wielkim Czwartkiem. Jego ciało zostało spalone, zaś wioska doszczętnie zniszczona.

Od wielu miesięcy w Nigerii trwają ataki islamistów wymierzone w chrześcijan. Oprócz tego rośnie „moda” na porwania dla okupu. Wszystko to dzieje się przy cichym przyzwoleniu rządu tego kraju.

Podczas Mszy świętej Krzyżma w katedrze w Abudży w Wielki Czwartek, w której uczestniczyło 400, poinformowano kolejnym napadzie islamistów oraz śmierci kapłana.

Dołóż cegiełkę do prawdziwie niezależnych, bezpartyjnych mediów.
KLIKNIJ TUTAJ i pomóż nam się rozwijać. Za każdą wpłatę serdecznie dziękujemy!

– Ks. Ferdinand Fanen został zabity, a jego ciało spalone. To kolejny atak dżihadystów, w którym ofiarą padły dziesiątki chrześcijan. Następnego dnia zniszczona została chrześcijańska wioska – powiedział Radiu Watykańskiemu ks. Patrick Alumuku.

– W czasie Wielkiego Postu wiele modliliśmy się w kościołach całego kraju o pokój. Młodzież zaproponowała też wspaniałą inicjatywę, jaką była narodowa zbiórka na rzecz potrzebujących. Zebrane środki wspomogą nie tylko naszych wiernych, ale i chrześcijan w tych krajach afrykańskich, w których większość społeczeństwa stanowią muzułmanie, a wyznawcy Chrystusa doświadczają różnych form prześladowania. To niezwykły gest solidarności – mówił kapłan.

– Młodzież jest bardzo aktywna i obecna w Kościele, oni są naszą nadzieją. Mimo obostrzeń pandemicznych liturgie, przy bardzo licznym udziale wiernych, sprawowane są w całym kraju. Radość wielkanocną Nigeryjczycy zaznaczają wyjątkowym strojem, który zawsze jest bardzo barwny i odświętny. Pokazują w ten sposób swą radość ze zmartwychwstania Jezusa – podkreślił ks. Alumuku.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

2 thoughts on “Kapłan został zamordowany, jego ciało spalone, a wioskę zrównano z ziemią. Kolejny napad islamistów w Nigerii

 • Avatar
  6 kwietnia 2021 o 19:03
  Permalink

  Prześladowane grupy Chrześcijan powinny mieć możliwość obrony. Powinni mieć dostęp do broni i możliwość obrony. Mamy już tyle przykładów bierności w obliczu zagrożenia życia w których z taką łatwością dają się mordować. Jako były żołnierz zastanawiam się gdzie w tych grupach podali się prawi mężczyźni? Mamy obowiązek stanąć z mieczem u progu w obliczu nieprzyjaciela.

  Odpowiedz
  • Avatar
   7 kwietnia 2021 o 11:21
   Permalink

   O ileż piękniejszy ,i spokojny byłby świat bez religii

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.