Kard. Müller jasno potępia synkretyczny kult Pachamamy

Kard. Gerhard Müller/fot. YT/EWTN

Kard. Gerhard Müller podczas kazania wygłoszonego w kościele Św. Tomasza Morusa w Denver stanowczo potępił wydarzenia związane z figurą i kultem Pachamamy. Chodzi o wystawienie figurki bożka w czasie trwania synodu amazońskiego.

– Jego eminencja stwierdził, że poważnym nadużyciem było, iż dopuszczono do odprawienia takich animistycznych obrzędów – powiedział kard. Müller. Słowa te dotyczyły sytuacji w Ogrodach Watykańskich oraz w kościele Santa Maria is Transpontina.

Przypomniał także słowa z Biblii, które jasno potępiają pogańskie bóstwa, nazywając je wprost demonami.

Kard. Müller zwrócił uwagę, że wprowadzanie do Kościoła kultu Pachamamy to nie żadna inkulturacja Ewangelii, lecz „regresja do pogańskich mitów, a nie oczyszczenie i uwznioślenie tradycyjnych rdzennych kultur w świetle przesłania Chrystusa”.

Podkreślił też, że nie ma to nic wspólnego z przyswajaniem sobie tego, co najlepsze z kultury Starożytnej Grecji czy Rzymu. Tam bowiem wykorzystywano osiągnięcia ludzkiego rozumu do wyjaśnienia oraz lepszego promowania Boga. Nie ożywiano natomiast pogańskich kultów.

– Głównym filarem każdej kultury autentycznie formowanej przez Ewangelię nie jest asymilacja ludzi z przyrodą, ale uznanie wyjątkowej godności osoby ludzkiej jako stworzonej na obraz Boga – stwierdził hierarcha.

pch24.pl, kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.