Kard. Müller ostrzega przed zamętem w wierze. „Ostrzegał o tym już Jezus”

kard. Gerhard Muller/fot. ilustracyjne/fot. YouTube/Radio Maryja

Kardynał Gerhard Müller ostrzega, że „wielu chrześcijan w każdej chwili jest wystawionych na coraz silniejszą antychrześcijańską propagandę”. – Główny nurt mediów znajduje się w rękach wrogów chrześcijaństwa – stwierdza hierarcha.

Kard. Müller udzielił wywiadu „Catholic World Report”. Wyjaśnił, czemu w manifeście wiary wystąpił przeciwko szerzącemu się w Kościele zamętowi. Jak podkreślił, w wierze chrześcijańskiej powstaje zamęt, przed którym ostrzegał już Jezus. Dzisiaj jest on realnym zagrożeniem.

– Również poważne uchybienia niektórych kapłanów w postaci skandalów seksualnych wykorzystuje się jako okazję do ataku na cały Kościół. Media chwalą Papieża tylko wtedy, kiedy mogą go wykorzystać do swoich celów – ocenia hierarcha.

Podkreśla również, że reforma Kościoła musi polegać na duchowej i moralnej odnowie w Chrystusie, nie zaś dechrystianizacji i przekształceniu go wyłącznie w organizację pozarządową, „w której globalne ocieplenie jest ważniejsze niż świadomość tego, że Bóg jest źródłem i celem człowieka oraz całego stworzenia”.

Niemiecki kardynał był przez pięć lat przewodniczącym Kongregacji Nauki Wiary, do której spływają informacje na temat nadużyć wobec nieletnich w Kościele. Na podstawie swojego doświadczenia na tym stanowisku stwierdza, że problemem nie są struktury Kościoła, lecz brak panowania nad popędem seksualnym.

– Skandal nadużyć służy dziś tymczasem, w imię walki z klerykalizmem, do zwalczania instytucji ustanowionej przez Boga. A przecież to właśnie sakramentalna konstytucja Kościoła, przestrzeganie dekalogu, wierność własnemu powołaniu chrzcielnemu, kapłańskiemu czy małżeńskiemu, są najlepszą formą ochrony przed nieposłuszeństwem naszemu Stwórcy i Odkupicielowi – stwierdza kard. Gerhard Müller.

vaticannews.va

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.