Kard. Nycz o tragedii w szpitalu Świętej Rodziny

foto: Piotr Rymuza, licencja CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons
foto: Piotr Rymuza, licencja CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons

W specjalnym oświadczeniu kard. Kazimierz Nycz odniósł się do tragicznej śmierci pozostawionego bez opieki noworodka, który miał zostać zabity jeszcze w łonie matki. W związku z tymi zdarzeniami kardynał zadał pytanie, czy patronat Świętej Rodziny nad miejscem, gdzie zabija się ludzi, jest odpowiedni.

Zdaniem kard. Nycza, szpital, w którym zabija się dzieci, nie powinien nosić imienia Świętej Rodziny. ” W roku 1998 przyjął patronat św. Rodziny z Nazaretu. Przez wiele lat dorastał i spełniał standardy medyczne, etyczne i humanistyczne, uzasadniające przyjęcie takiego patronatu. Dlatego z wielkim ubolewaniem przyjąłem informacje, które w sposób istotny podważają sens i prawo utrzymywania takiego patronatu” – pisze kardynał w oświadczeniu.

„W czasie Wielkiego Tygodnia i Okresu Wielkanocnego, a szczególnie w Dzień Świętości Życia, proszę o gorącą modlitwę w intencji obrony życia nienarodzonych dzieci oraz w intencji matek i ojców, lekarzy, położnych i pielęgniarek, a także polityków odpowiedzialnych za stanowienie prawa, by byli zawsze pierwszymi i skutecznymi obrońcami życia dzieci, które jest święte” – czytamy dalej. Kard. Nycz zwrócił również uwagę na stanowisko Zespołu Ekspertów ds. Bioetycznych Konferencji Episkopatu Polski na temat wydarzeń w warszawskim szpitalu (więcej na ten temat – TUTAJ).

MGOT/gosc.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.