Kard. Sarah o skandalach seksualnych: Wyciągnijmy wnioski od Benedykta XVI

Kard. Robert Sarah/fot. YouTube/University of St. Michael’s College

– Ponownie postawmy Boga w centrum Kościoła. Niech w naszych liturgiach uznany zostanie prymat Boga, Jego obecność obiektywna i rzeczywista – apeluje kard. Robert Sarah.

Podczas konferencji w Centrum św. Ludwika w Rzymie kard. Robert Sarah, prefekt watykańskiej dykasterii ds. liturgii zachęcił do uważnej lektury analizy nadużyć seksualnych, które przeprowadził niedawno papież-senior Benedykt XVI.

Kardynał podkreśla, że w pełni zgadza się z papieżem, tzn. za podstawową przyczynę kryzysu uważa odstawienie na bok Boga i budowanie „Kościoła” na miarę wyobrażeń współczesnych ludzi.

Najbardziej poruszyła go jednak sprawa powiązania kryzysu nadużyć seksualnych z kryzysem Liturgii. Bowiem to właśnie podczas rozmów z ofiarami pedofilii papież-senior zrozumiał, że konieczna jest odnowa wiary w Realną Obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie oraz pobożniejszego odprawiania Eucharystii.

– Benedykt XVI zrozumiał, że poszanowanie dla eucharystycznego Ciała Pana warunkuje poszanowanie dla czystego i niewinnego ciała dzieci. (…) Wraz z Papieżem Seniorem jestem głęboko przekonany, że jeśli nie będziemy adorować eucharystycznego Ciała naszego Boga, jeśli nie będziemy Go traktować z radosną bojaźnią i pełnym poszanowaniem, to pojawi się w nas pokusa profanowania ciała dzieci – stwierdził kard. Robert Sarah.

Powołując się na Benedykta XVI, kardynał przypomniał, że to nie Kościół jest w kryzysie, lecz my. – Diabeł chce w nas zasiać zwątpienie, Bóg tymczasem nigdy nie opuszcza swego Kościoła. To z Boga wypływa jego wiarygodność, a nie z opinii ludzi czy statystyk – zaznaczył hierarcha.

vaticannews.va

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.