Kard. Schonborn wychwala homoseksualistów. Występuje też przeciwko celibatowi

Kardynał Christoph Schonborn/fot. Catholic Church England and Wales/CC BY-NC-SA 2.0/Flickr

Austriacki Kard. Christoph Schonborn w ostatnim wywiadzie skrytykował celibat, wykazując się brakiem wiedzy na temat jego pochodzenia. Wyznał również, że jest dzieckiem rewolucji ’68, zaś „tęsknota par homoseksualnych” za małżeństwem „porusza go”.

Kard. Schonborn w rozmowie ze „Stern” ocenił, że Kościół właściwie akceptuje homomałżeństwa. – Tak po prawdzie to akceptowaliśmy to już znacznie wcześniej. Podnosimy głos jedynie wtedy gdy uważamy, że wyznaczony dla całego społeczeństwa kierunek jest naszym zdaniem zły – powiedział kard. Schonborn.

– Osobiście jestem poruszony, kiedy w czasach braku zainteresowania małżeństwem, pary które wykazują pociąg do osób tej samej płci pragną wejść w najwyższą formę partnerstwa – dodał hierarcha i zaznaczył, że domagający się prawa do małżeństwa homoseksualiści „są świadkami, że małżeństwo to najwyższe dobro”.

Został zapytany również o to, czy Jezus przywiązywał dużą wagę do celibatu. Hierarcha odpowiedział, że „też się Go o to pyta”. Należy przypomnieć, że celibat nie wynika z zasad wiary, lecz z przyczyn praktycznych, by uniknąć problemu dziedziczenia ziemi oraz nieruchomości.

Ponadto zaznaczył, że należy do „generacji 68”.

Jak podaje amerykański portal LifeSiteNews, w ostatnich miesiącach na hierarchę spadła fala krytyki gdy wyszło na jaw, że w ostatnich 10 latach miał brać współudział w tuszowaniu skandali obyczajowych duchownych w diecezji Gurk-Klagenfurt. W Klagenfurcie trwa obecnie wizytacja apostolska mająca wyjaśnić okoliczności sprawy.

pch24.pl, kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.