Kardynał Sarah ostrzega: Rezygnacja z celibatu zniszczy kapłaństwo i Kościół

Kardynał Sarah ostrzega przed pojawiającym się pomysłami o zniesieniu celibatu. Jak zauważa duchowny „to zniszczy kapłaństwo i Kościół”.

Kardynał Robert Sarah w rozmowie z „Il Foglio” odniósł się do swojej najnowszej książki „Z głębi naszych Serc”, która została napisana we współpracy z Benedyktem XVI.

– Kapłan jest zaślubiony Kościołowi. Jest ‚Ipse Christus” czyli samym Chrystusem. Dlatego nie może związać się z kobietą. On jest cały oddany Chrystusowi – powiedział kard. Sarah.

– Nie wywołał wówczas żadnych kontrowersji, co oznacza, że świadomość konieczności zachowania przez kapłanów celibatu była już wówczas powszechna. Kapłan odprawiający Mszę świętą musi ofiarować siebie, swoje ciało oraz duszę. On już nie należy do siebie – podkreślił kardynał jednocześnie przypominając, że celibat nie został „wymyślony niedawno”.

Przy okazji rozmowy duchowny podkreślił, że współczesne kapłaństwo przeżywa kryzys ponieważ próbuje dostosować się do człowieka.

– Kościół nie jest nasz. Otrzymaliśmy go od Boga, wraz z Credo i sakramentami. Kapłaństwo także nie należy do nas, nie możemy zrobić z nim, co chcemy. Kapłani nie są urzędnikami publicznymi. Nie wykonują zawodu, ale poświęcili się Bogu – zaznaczył.

Wywiad kardynała odbił się szerokim echem w mediach społecznościowych. Część internautów zwraca uwagę, że do rozpadu Kościoła przyczynia się m.in. Franciszek. W rozmowie z „Il Foglio” kard. Sarah odnosi się jednak do zarzutu o „atak” na papieża.

– Wraz z Benedyktem XVI, nikogo nie atakując, podzieliliśmy się naszymi refleksjami w sprawie zasadniczej: kapłaństwa katolickiego i celibatu. Dlaczego zarzucono nam atak na papieża Franciszka? Czy może w tekście jest choćby jedno słowo, jedno wyrażenie, które wyraża taki sprzeciw? – pytał hierarcha.

medianarodowe.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.