Katoliccy biskupi ostrzegają przed działalnością znanego jezuity

Abp Charles Chaput, metropolita Filadelfii a zarazem przewodniczący Komisji Episkopatu USA ds. Świeckich, Małżeństwa, Rodziny i Młodzieży wydał oświadczenie w związku z poczynaniami znanego jezuity, o. Jamesa Martina. Amerykańscy biskupi przestrzegają przed głoszonymi przez niego poglądami. Jak stwierdzają, wprowadza on w błąd chrześcijan.

O. James Martin SJ na tle sześciobarwnej flagi ruchu LGBT/fot. pixabay/YouTube/ChurchIn21stCentury (kolaż)

– Biskupi mają zastrzeżenia do postawy ks. Martina względem środowisk LGBT. Z jednej strony chwalą go za okazywanie im troski i przypominanie o nienaruszalnej godności osób homoseksualnych – podaje Radio Watykańskie.

Biskupi ostrzegają, że o. Martin „wprowadza zamęt wśród wiernych, sprawiając wrażenie, że niemoralne zachowania seksualne nie są grzechem i dadzą się pogodzić z Bożym prawem”. – Swoimi wystąpieniami budzi on też nieuzasadnioną nadzieję, że nauczanie Kościoła o ludzkiej płciowości może ulec zmianie – zaznaczono.

Abp Chaput podkreśla, że same deklaracje o. Martina o nie planowaniu podważania nauczania Kościoła nie wystarczą. W swoich wystąpieniach wobec homoseksualistów pomija bowiem pełną prawdę o ludzkiej płciowości oraz nie zachęca ich do życia w czystości.

– Metropolita Filadelfii przypomina ponadto, że z katolickiego punktu widzenia niedopuszczalne jest także wspieranie organizacji czy inicjatyw, które kwestionują nauczanie Kościoła – podkreślono.

vaticannews.va

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.