Kolejny atak w Burkina Faso na kościół. 4 zabitych

Wczoraj islamiści dokonali kolejnego ataku na katolicki kościół w Burkina Faso. W miejscowości Toulfé dżihadyści weszli do świątyni i otworzyli ogień do zgromadzonych chrześcijan. Cztery osoby zginęły, wiele zostało rannych, w tym dwie ciężko.

Krzyż/fot. ilustacyjne/fot. YouTube/Tom Preuße

Bp Theophile Nare, ordynariusz diecezji Kaya powiedział, że muzułmanie starają się doprowadzić do destabilizacji kraju. Początkowo zabijali przywódców plemiennych, jednak od jakiegoś czasu przestawili się na chrześcijan.

– Jesteśmy jednak coraz bardzie zaniepokojeni. Widzimy, że na celowniku znalazły się wspólnoty chrześcijańskie, zwłaszcza katolickie. Zastanawiamy się, co będzie dalej. A przy tym, przed tygodniem w naszym regionie zostało rozlokowane wojsko. Mimo to wczorajszy atak miał miejsce w pobliżu baz wojskowych. Widać, że islamiści nie boją się obecności wojska, to ich nie odstrasza i tym jesteśmy bardzo zaniepokojeni – powiedział Radiu Watykańskiemu bp Nare.

– Wiemy, że są to ludzie gotowi na wszystko, że często są to kamikadze, gotowi umrzeć dla spraw. To nas bardzo martwi. Czujemy się bezsilni. Nie jestem rzecznikiem wojska, ale widzę, że nawet żołnierze nie czują się pewni w obliczu tak wielkiej skali tego zjawiska. Natomiast moi wierni przyjmują to wszystko z mieszanymi uczuciami. Boją się oczywiście, bo śmierć zagląda im w oczy. W takiej sytuacji nie można się nie lękać. Ale jest w nich również odwaga. Jest to paradoksalne, ale tak właśnie jest. Ludzie nadal się gromadzą na modlitwie. Wielu wiernych mówi mi: ufamy Bogu, wyprowadzi nas z tego, to wszystkie się kiedyś skończy. A zatem ludzie zachowują zaufanie – dodał.

vaticannews.va

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.