Kolejny biskup w Polsce zezwala na odprawianie Mszy św. w NFRR po „Traditionis custodes”. „Wyznaczono świątynię, pomieści nawet 100 osób”

Ks. bp Tadeusz Lityński zgodził się na odprawianie Mszy świętych w NFRR w Wojcieszycach koło Gorzowa Wielkopolskiego. Wyznaczono świątynię, w której będzie mogła być sprawowana Liturgia.

O decyzji poinformował na Facebooku ks. Dawid Pietras.

– Z radością pragnę Was poinformować, że decyzją J.E. Ks. Bpa Tadeusza Lityńskiego Msze św. środowiska gorzowskiego będą dalej sprawowane. Po rozmowach w Kurii Diecezjalnej i konsultacji z proboszczem miejsca ks. Tomaszem wyznaczony został kościół filialny w Wojcieszycach (par. Różanki) położony 3 km. od Gorzowa Wlkp. Jest to piękna XIII wieczna świątynia z ogromnym prezbiterium, pomieści bez problemu nawet 100 osób. Zapraszam więc w tę niedzielę na mszę św. śpiewaną o g. 15.00 do tego kościoła – czytamy w poście.

Kapłan zaapelował, by wierni „trwali w pokoju serca” i „oddali wszystko Panu Bogu”. – Proszę byście ogarnęli modlitwą i wdzięcznością Ks. Bpa Tadeusza Lityńskiego – Biskupa Zielonogórsko-Gorzowskiego, miejscowego proboszcza Ks. Tomasza, jak i ks. Kanclerza Kurii – ks. Piotra – zaznaczył ks. Pietras.

– Tak jak powiedziałem… Jestem kapitanem tego statku i ostatni zejdę z okrętu! Deo gratias – zakończył.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.