Kolejny kapłan w Burkina Faso zamordowany. To hiszpański salezjanin

Krzyż/fot. ilustacyjne/fot. Pixabay

Wczoraj w Bobo Dioulasso, drugim największym mieście w Burkina Faso zamordowano księdza salezjanina z Hiszpanii. Ks. Fernand Fernandez stracił życie przez zasztyletowanie w centrum Don Bosco. Raniony został też kapłan z Burkina Faso.

Sprawcą jest były kucharz ośrodka. Z jego zeznań wynika, że chciał zemścić się za utratę pracy.

Policja aresztując sprawcę, uchroniła go przy okazji przed linczem ze strony chłopców przebywających w ośrodku salezjańskim.

Drugi ksiądz, Germain Plakoo-Malpa otrzymał sześć ciosów nożem. Został przewieziony do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W Bobo Dioulasso salezjanie prowadzą trzy ośrodki. W pierwszym pomagają dzieciom ulicy. Drugi uczy czytania i pisania, zaś trzeci przygotowuje młodzież do wykonywania zawodu.

Przypominamy, że w ubiegłą niedzielę islamiści z zimną krwią zabili kapłana i pięciu wiernych podczas Mszy św. Sprofanowali też Najświętszy Sakrament. W poniedziałek dżihadyści zaatakowali maryjną procesję. Zabili czterech katolików i zniszczyli figurę Matki Bożej Fatimskiej. Dwa tygodnie temu ofiarą islamistów padł protestancki pastor i 5 wiernych, a 15 lutego zabito innego hiszpańskiego salezjanina.

vaticannews.va

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.