Komunia Św. „na rękę”? Ks. Gniadek SVD podkreśla, że warto byłoby zadbać przy tym o wiele rzeczy. Ale księżom się raczej nie chce

Ks. Jacek Gniadek SVD skomentował stanowisko Komisji Episkopatu Polski w sprawie udzielania Komunii Świętej „na rękę”. Jak podkreślił, księża powinni w przypadku takiego sposobu udzielania konsekrowanej Hostii zadbać o kilka rzeczy. Niestety, zapewne – jak do polskim duchownym – nie będzie się chciało tego robić.

– W Polsce forma przyjmowania komunii świętej na rękę pojawiła się niedawno. Teraz jest bardziej popularna z powodu epidemii. Wymaga to nie tylko przygotowania wiernych do przyjmowania jej w odpowiedni sposób, ale dobrze byłoby mieć twarde komunikanty, które nie kruszą się, jak np. w Belgii – napisał kapłan w komentarzu do posta, w którym udostępnił komunikat KEP.

Dla mających wątpliwości: «Niewłaściwe i krzywdzące wiernych jest twierdzenie, że przyjmowanie Komunii świętej na…

Opublikowany przez Jacek Gniadek SVD Sobota, 3 października 2020

Tylko czy księża, którzy coraz częściej i coraz liczniej pokazują brak elementarnego szacunku dla Najświętszego Sakramentu będą chcieli się do takiej sytuacji przygotować? Czy będą chcieli zakupić odpowiednie komunikanty oraz pilnować, by wierny w odpowiedni sposób przyjął Komunię Świętą? Dotychczasowe obserwacje wskazują, że księżom w większości nie będzie się po prostu chciało.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.