Komunia Święta NIE dla proaborcyjnych polityków. Odważny kapłan w USA stworzył listę nazwisk. Kiedy podobna w Polsce?

Ks. Richard Bucci, proboszcz parafii Najświętszego Serca w West Warwick na Rhode Island ogłosił jasno, że nie będzie udzielał Komunii Świętej jawnie proaborcyjnym politykom. Podał także listę polityków, którzy poparli w zeszłym roku mordowanie nienarodzonych dzieci.

Chodzi o tych polityków, którzy w ubiegłym roku głosowali za poszerzeniem prawa do mordowania nienarodzonych dzieci. Według przyjętego prawa, wolno mordować nienarodzone dzieci z dowolnego powodu aż do momentu narodzin.

– Zgodnie z nauczaniem Kościoła katolickiego głoszonym od 2 tys. lat, następujący członkowie legislatury NIE będą otrzymywać Komunii Świętej, tak samo jak wszyscy urzędnicy stanu Rhode Island oraz członkowie Kongresu Rhode Island – napisał ks. Bucci w liście wysłanym do urzędników na terenie całego stanu.

W liście zamieścił także spis nazwisk polityków, którzy poprzez głosowanie wykluczyli się z Kościoła i którzy nie otrzymają Komunii Świętej. Ponadto nie mogą oni pełnić funkcji świadka na ślubie, być rodzicem chrzestnym dziecka ani też lektorem w kościele.

– Jeżeli przyjmują Komunię, to robią to wbrew prawu kanonicznemu. Aborcja jest przestępstwem przeciwko życiu ludzkiemu – powiedział kapłan w rozmowie z „Daily Caller”. Zaznaczył, że udzielając Komunii Świętej takim politykom zachęciłby ich jedynie do życia w grzechu oraz popełniania świętokradztwa.

Wśród polityków, którzy wykluczyli się z Kościoła a którzy trafili na listę, jest senator Carol McEntee. Zażądał on od biskupa Providence, Thomasa Tobina przeprosin. Wezwał także ks. Bucciego do rezygnacji z funkcji proboszcza parafii.

pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.