Kontrowersyjny jezuita chciał zaatakować rodziców używając wyrwanych z kontekstu cytatów z Pisma Świętego. Bardzo mu nie wyszło

O. Grzegorz Kramer zaatakował Rzecznika Praw Dziecka za to, że ten przypomniał, że należy rozróżniać klapsa od bicia dziecka czy też stosowania wobec niego przemocy. Kontrowersyjny jezuita podważał też publicznie prawo rodziców do wychowywania dzieci i utrzymywania dyscypliny.

Wówczas wtrąciła się poseł Anna Siarkowska. – A Pismu Świętemu Ojciec ufa? To ja proszę o wyjaśnienie: Nie kocha syna, kto rózgi żałuje, kto kocha go – w porę go karci. (Prz 13,24) Karcenia chłopcu nie żałuj, gdy rózgą uderzysz – nie umrze. Ty go uderzysz rózgą, a od Szeolu zachowasz mu duszę. (Prz 23,13-14) – napisała.

Jezuita odpowiedział wyrwanym z kontekstu fragmentem, bez przytoczenia nawet konkretnego miejsca. – A czy fragmenciki o tym, że kobiety powinny milczeć, też pani tak chętnie cytuje? – napisał o. Kramer.

Wówczas do dyskusji wtrącił się katolicki profil Templum Christi wyjaśniając manipulację jezuity. – Tyle, że św. Paweł mówi o milczeniu kobiet podczas «świętych zgromadzeń» a nie w ogóle. Jest tam mowa, by pytały mężów w domach jak czegoś nie rozumieją, bo najwyraźniej były problemy z wrzawą i jakimiś niepokojami na liturgii (por. 1Kor14,33-35)

https://twitter.com/TemplumChristi/status/1141780308167143424

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

One thought on “Kontrowersyjny jezuita chciał zaatakować rodziców używając wyrwanych z kontekstu cytatów z Pisma Świętego. Bardzo mu nie wyszło

  • Avatar
    22 czerwca 2019 at 10:12
    Permalink

    Czy wg św. Pawła kobiety mają rodzić dzieci również wyłącznie w czasie „świętych zgromadzeń” ?

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.