Koronaświrus. Biskup w Peru niezgodnie z nauką Kościoła uznaje „spowiedź” przez telefon za ważną

Ks. Reinhold Nann, biskup z Caravelí Peru postanowił dopuścić możliwość spowiedzi przez telefon. Kościół jednak jasno naucza, że taka możliwość nie istnieje, zaś taka „spowiedź” jest nieważna. Mało tego – w Peru jest jeszcze mniej przypadków zarażeń, niż w Polsce. Co ciekawe, biskup ten pochodzi z Niemiec.

– Wytyczne dla duszpasterzy opublikował m.in. pochodzący z Niemiec bp Reinhold Nann z Caravelí na południu Peru. W dekrecie z 15 marca zalecił, aby kościoły pozostały otwarte dla prywatnej modlitwy wiernych. Ponadto zalecił transmisję Mszy św. w internecie. Na tym jednak nie koniec. Biskup dopuścił także spowiedź przez telefon – czytamy na nczas.com.

Portal przypomina, że „od wieków nauczanie Kościoła wyklucza udzielanie sakramentów na odległość”.

– W przeszłości odrzucano już sakrament pokuty w formie epistolarnej, telefonicznej czy internetowej. Spowiedź zakłada bowiem kontakt osobowy. Wymagane jest uczestnictwo fizyczne i duchowe – podkreślono.

Według arcgis.com, w Peru jest potwierdzonych zaledwie ponad 260 przypadków zachorowań na koronawirusa. Ponadto władze wprowadziły ograniczenia w związku z zagrożeniem epidemią.

O skali paniki wokół koronawirusa i nadmuchiwaniu tego tematu a także konsekwencji takich działań mówił niedawno założyciel naszego portalu Dominik Cwikła.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.