Ks. Gniadek SVD: Bardziej niż transhumanizmu boję się urzędników i państwa w obecnej postaci, stale ingerującego w moje życie

Ks. Jacek Gniadek/fot. Facebook Jacek Gniadek SVD

Ks. Jacek Gniadek SVD udzielił wywiadu „Obserwatorowi Finansowemu”. Stwierdził, że bardziej, niż utopijnych ideologii boi się „urzędników i państwa w obecnej postaci, stale ingerującego w moje życie”.

Ks. Gniadek SVD został zapytany o to, jak wielkim zagrożeniem jest transhumanizm i związane z tym tworzenie postczłowieka. Kapłan odpowiedział po prostu, że „to się nie uda”, ponieważ „to utopijny pomysł”.

– Bardziej niż transhumanizmu boję się urzędników i państwa w obecnej postaci, stale ingerującego w moje życie. Boję się ludzi, którzy patrzą na świat przez pryzmat tabel w Excelu. To mnie dotyka tu i teraz – powiedział ks. Gniadek SVD.

– Jestem teologiem, ale to ekonomia jest dla mnie pretekstem do analizy teologicznej. Na własne potrzeby studiuję austriacką szkołę ekonomii. Założenia ekonomii mainstreamowej są dla mnie nie do przyjęcia, nie uważam jej nawet za naukę. Promuję wolny rynek, choć mam świadomość, że nigdy do końca go nie będzie. Ta wersja kapitalizmu, w której żyjemy, nie oferuje nam wolnego rynku – wyjaśnił kapłan.

– Chciałbym żyć w świecie, w którym jest więcej wolności, gdzie nie zmusza się mnie do chodzenia do takiej, a nie innej szkoły albo do wskazanego lekarza. W Polsce nie mogę na przykład sam zrobić sobie zastrzyku, muszę mieć skierowanie od lekarza – dodał kapłan.

Dziennikarka prowadząca rozmowę powiedziała wówczas, że to „dla ojca bezpieczeństwa”. – Dziękuje bardzo za taką troskę – odparł ks. Jacek Gniadek SVD.

Ksiądz werbista zwrócił również uwagę na fakt, że „największe monopole na rynku rozwijają się dzięki takiej czy innej ochronie państwa – albo należą do państwa, albo korzystają z regulacji, które od państwa zależą”. – Uważam, że przedsiębiorców należy doceniać i postawić ich na piedestale, bo to oni dostarczają nam wszystkiego co potrzebne. Robią coś z niczego – zauważył.

obserwatorfinansowy.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.