Ks. Gniadek SVD: Katolicy muszą sobie uświadomić, że są w mniejszości, również w Polsce

Facebook Jacek Gniadek SVD

Ks. Jacek Gniadek, werbista przypomniał stan katolicyzmu nie tylko na świecie, ale również w Polsce. – Katolicy muszą sobie uświadomić, że są w mniejszości. Nawet w Polsce. Nie ma się co łudzić, że będzie lepiej – stwierdza kapłan we wpisie pt. „Opcja Benedykta”.

– Kiedyś katolicy byli w większości. Dzisiaj sytuacja się odwraca. Dyrektor szkoły średniej, w średniej wielkości mieście w Polsce, mówi mi, że 55% jego młodzieży jest z rodzin rozbitych. Dzieci z pełnych rodzin są w mniejszości. Przypuszczam, że w większych miastach nie jest lepiej – napisał kapłana na swoim blogu. Dodaje również, że „ortodoksyjny chrześcijanin jest skazany na życie w kulturze, która jest kształtowana przez ludzi, którzy nie żyją wartościami chrześcijańskimi”.

Odnosi się również do postaci św. Benedykta, który mimo skończenia studiów prawniczych „nie rozpoczął kariery prawnika w Rzymie zdobytym i splądrowanym przez Wandalów”, lecz „wycofał się na prowincję i został twórcą życia monastycznego, które zachodniej Europie przyniosło odnowę chrześcijaństwa. – Dzisiaj naczelnym zadaniem chrześcijańskich rodziców jest wychowanie dzieci i przekazanie im depozytu wiary, aby i oni mogli go przekazać kolejnym pokoleniom – stwierdził ks. Jacek Gniadek SVD.

– Katolicy muszą sobie uświadomić, że są w mniejszości. Nawet w Polsce. Nie ma się co łudzić, że będzie lepiej.
Dreher pisze, że chrześcijanie muszą być przygotowani na to, że aby przetrwać, będą biedniejsi i zepchnięci na margines – podkreślił.

– Nowe czasy to nie koniec dla ortodoksyjnych chrześcijan. Muszą oni zacząć myśleć innowacyjnie i niezależnie. Nie ma co się irytować na wielki przemysł odzieżowy. Należy rozpocząć własną produkcję. Potrzeba chrześcijańskich przedsiębiorców, by przeciwstawić się szalonym pomysłom kultury główne go nurtu. Leseferyzm jest dobry. Pozwalamy innym działać, ale my także możemy działać tak, jak chcemy – napisał ks. Gniadek SVD.

jacekgniadek.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.