Ks. Gniadek SVD o pokusie, którą tworzy podatek dochodowy. „Zastanówmy się, czy nasze polityczne afiliacje są zgodne z nauczaniem Kościoła”

Ksiądz werbista Jacek Gniadek na Facebooku przypomniał, że „cztery komitety wyborcze prześcigają się w rozdawaniu pieniędzy podatników” z powodu kampanii wyborczej. Zwrócił uwagę katolikom, by zastanowili się, czy ich „polityczne afiliacje są zgodne z nauczaniem Kościoła” oraz podkreślił, że podatek dochodowy tworzy pewną pokusę dotyczącą 10-ego przykazania.

– Jest kampania wyborcza. Cztery komitety wyborcze prześcigają się w rozdawaniu pieniędzy podatników – napisał na Facebooku ks. Jacek Gniadek SVD.

– W Polsce większość to katolicy. Warto zastanowić się, czy nasze polityczne afiliacje są zgodne z nauczaniem Kościoła – podkreślił kapłan.

– Adam Smith pisał, że podatek powinien być określony, a nie dowolny. To podatek na określone cele. Znamy oczywiste powody, dla których podatki dochodowe są szkodliwe dla gospodarki. Ale jest jeszcze jeden argument, który chrześcijanin powinien brać pod uwagę. Gdyby nie było podatku dochodowego, nie wiedzielibyśmy, ile nasz sąsiad zarabia. Mając taką wiedzę, mamy pokusę. „Nie pożądaj … żadnej rzeczy bliźniego twego” (Wj 20,17). Bez tej wiedzy, żyłoby się nam łatwiej – zaznaczył ks. Gniadek SVD.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.