Ks. Gniadek SVD o Zambii, Wenezueli i Polsce: Na kryzysach tracą zawsze najbiedniejsi

Ks. Jacek Gniadek SVD odniósł się do Wenezueli i Zambii jako państw, które rozdawały pieniądze, co przyczyniło się do ich upadku. Stwierdza, że „jeden człowiek nie jest w stanie ogarnąć całej gospodarki”, zaś „na kryzysach tracą zawsze najbiedniejsi”.

Kapłan przypomina, że „Hugo Chávez, wbrew swoim deklaracjom, nie zbudował kraju o sprawiedliwym podziale dóbr i mniejszym społecznym rozwarstwieniu”.

– Programy socjalne opierał na rozdawaniu publicznych środków, których mu nie brakowało. Ceny ropy były korzystne. Myślał, że Wenezuela posiada największe zasoby surowca na świecie i to wystarczy. Pomimo tego Wenezuela zbankrutowała – zaznaczył ks. Gniadek SVD.

– Podobnie kiedyś zbankrutował Kenneth Kaunda, prezydent Zambii. Pożyczał pieniądze i inwestował w nietrafione przedsięwzięcia. Wszystko opierał na pieniądzach, które pochodziły z wydobycia miedzi. Nie przewidział gwałtownego spadku cen na ten surowiec na początku lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku – napisał ksiądz werbista.

– Jeden człowiek nie jest w stanie ogarnąć całej gospodarki – zaznaczył ks. Jacek Gniadek SVD.

Następnie przechodzi do tego, co dzieje się obecnie w Polsce. – Ceny mieszkań idą w górę, podobnie ceny złota. Ludzie kupują więcej niż normalnie. Połowa wszystkich obligacji na rynkach europejskich jest oferowana po ujemnych stopach procentowych. Do tego rosnąca inflacja. Czy to znaczy, że ludzie zaczynają panikować i pozbywać się pieniędzy? – wyliczył ks. Gniadek SVD.

– Dlaczego o tym piszę jako misjonarz? Kłania się opcja preferencyjna na rzecz ubogich. Na kryzysach tracą zawsze najbiedniejsi – podsumował kapłan.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.