Ks. Gniadek SVD: Posiadanie broni palnej nie jest zabronione przez Katechizm

Ks. Jacek Gniadek SVD odniósł się do informacji o wpisaniu prawa właścicieli broni do konstytucji. Przypomniał podstawy dotyczące kwestii posiadania narzędzia do obrony.

– Broń służy do obrony. Posiadanie broni palnej nie jest zabronione przez katechizm. Jeśli głównym motywem jest ochrona życia własnego lub osób drugich, to wówczas osoba ta nie zaciąga winy moralnej z powodu śmierci napastnika – napisał na Facebooku ksiądz werbista Jacek Gniadek.

Stwierdził następnie, że „w Polsce żyjemy w innym świecie”.

– O prawie do posiadania broni i używania jej w celu samoobrony opowiada się tylko jedna partia polityczna. Cała reszta była i jest przeciwna. Jarosław Kaczyński na XV Zjeździe Klubów „Gazety Polskiej” o dostępie do broni palnej powiedział, że jest przeciwny: „Obawiam się, że w Polsce w broń zaopatrzyłyby się przede wszystkim te środowiska, które by bardzo, ale to bardzo zaszkodziły tej pozostałej części społeczeństwa” – czytamy we wpisie kapłana.

– Dobrze, że mamy południowych sąsiadów, którzy wyłamują się z takiego sposobu myślenia. Nie musimy już powoływać się tylko na Szwajcarów – podsumował ks. Jacek Gniadek SVD.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.